Infolinka
+420 774 885 891
info@lokalizace.eu
Nonstop dispečink
+420 773 400 722
info@black-box.info

TYPY INSTALACÍ

AUTA

Auto je obvykle jednou z nejdražších položek ve firmě nebo v domácnosti. Každý z nás trne hrůzou, že se ráno probudí a auto nebude stát tam kde jsme ho nechali večer, bude rozbité nebo vykradené.

A přitom za zlomek ceny automobilu pořídíte kvalitní sledovací systém, který bezpečně vaše vozidlo ochrání. Co za zlomek ceny... Ve skutečnosti to máte ZDARMA. Jak je to možné? Čtěte zde.

Základní přehled možností sledování vozidel pro soukromé osoby:

 • Velice levné online sledování už od 50,- měsíčně.
 • Hlídané parkování - Více zde.
 • Alarmové informace formou SMS.
 • Možnost připojení různých senzorů a bezpečnostních prvků.

Služební automobily

Potřebujete vědět, kde je právě teď vaše vozidlo? Vezete zboží zákazníkovi a nevíte kdy ho doručíte? Víte jak dlouho parta vašich dělníků sedí na obědě? Potřebujete efektivně koordinovat pohyb vašich vozidel? Řidiči tráví pracovní dobu stáním v kolonách? Občas se vám ztratí nějaký ten litřík nafty? Víte kde se vám vůbec vaše auta toulají po nocích? Chcete mít přehled? Ano?

Základní přehled možností sledování vozidel pro firmy:

 • Kniha jízd online - automaticky a bez chyb
 • Nonstop dispečink
 • Okamžitý přehled o všech vozidlech
 • Analýza stylu jízdy, sledování provozních nákladů
 • Identifikace řidičů
 • Alarmové zprávy formou SMS, mailu, telefonního hovoru.
 • Danově odpočitatelné náklady
 • Sleva na pojištění
 • Návratnost investice v řádu měsíců

Nákladní automobily

Ztrácí se vám nafta ve velkém? Jeden řidič jede do Španělska za 30litrů a druhý za 38? Točíte hodně řidičů a ztrácíte přehled kde je kdo? Vozíte drahé nebo nebezpečné zboží? Už se vám někdy ztratil kamion nebo náklad?

Základní přehled možností sledování vozidel pro nákladní vozidla:

 • Automaticky generovaná kniha jízd
 • Přehled o dodržování rychlostí a přestávek
 • Automatické stasky a diety
 • Sledování paliva s vysokou přesností
 • Podklady pro vaše fakturace
 • Měření provozních veličin
 • Identifikace řidičů
 • Zatížení nápravy, teplota, zvednutá korba, funkce majáku, a mnoho dalších měření...

Pro tyto případy doporučujeme:

Lokalizační jednotka BlackBox Looket
- 3 Digitální vstupy
- 2 Analogové vstupy
- 2 Digitální výstupy
- 1 Zapalování
- USB pro konfiguraci
- RS232 pro připojení dalších zařízení (například RFID čtečky, rozšíření na 30 A/D vstupu, atd...)
- 1 SIM karta
- Vysoce citlivý GPS přijímač - obvykle není potřeba externí anténu.

CYKLISTIKA GPS

Je Vám Vaše kolo drahé?

Jedna z novinek letošní sezony byla zcela nová, zajímavá svým zpracováním GPSka na zabezpečení kol. Pod pracovním názvem kolopeska zaznamenala nebývalý zájem ze strany vystavovatelů na různých veletrzích a následně na osobních jednáních byli všichni celkem nadšení. Výhrady našlo mnoho oslovených, ale po několika úspěšných marketingových tazích se přeci jen podařilo přesvědčit několik sportovně založených jedinců v čele s se spolumajitelem společnosti k založení zcela samostatného klubu odvážných, ochotných v určitých důležitých chvílích zariskovat a dát kolo z dohledu, protože je přece zabezpečeno GPSkou, ne?!

Odpověď na otázku ”KDE MÁM KOLO?” najdete na stránce samostatného projektu:

WWW.KDEMAMKOLO.CZ

ZVÍŘATA

Ztratil se pejsek… V případě nálezu prosím volejte…

Znáte to - s železnou pravidelností se z času na čas na místech, kterými procházíte, objevují letáčky s touto smutnou zprávou.

„Co se dá dělat?“, řeknete si. Velká škoda, smutek, strach a beznaděj majitelů a jejich dětí nad ztrátou milovaného člena rodiny… Je to poslední šance, jak se pokusit přemluvit štěstí a pejska nalézt. Tou dobou, kdy se objeví takový leták má majitel za sebou alespoň dvě noci, kdy je doma nějak podivně prázdno. Stokrát prošel známá místa, marně čeká na telefon od policie, psího útulku a z ostatních poctivě protelefonovaných míst a institucí. Strach o psí život je čím dál tím víc jeho společníkem.

Bohužel ne každá taková zpráva na autobusové zastávce končívá šťastně. V mnoha případech se pejsek již nikdy neobjeví a bolest, která v srdci zůstává, je tak velká, jak velká byla láska k psímu kamarádovi.

Dá se však říci, že v dnešní době již nemusí být beznadějnost této situace až tak jistá. Dokonce se zdá, že se začíná blýskat na lepší časy a že by výše zmiňovaných letáčků mohlo pomalu začít ubývat a možná by se mohli stát úplnou minulostí. Řešení je kupodivu docela jednoduché, bez nutnosti nějakých operací, nebo týrání pejsků nějakými šílenými metodami. A přesto končící úspěšným vyhledáním zatoulaného mazlíčka.

Dnešní moderní a technická doba nabízí nejen problémy, ale také usnadnění života. Jedním z takových příkladů pozitivního působení techniky je i nápad, kterým se tu chceme zabývat. Dnes již ovládáme sledování automobilů, letadel, družic, hvězd a vzdálených galaxií od stolu v kanceláři nebo i restaurace, jednoduše přes počítač.

Proč se tedy nezaměřit také na naše miláčky a mít možnost si ztraceného pejska sám a bez nejmenších problémů vyhledat? V bezkonkurenčně krátké době, bez nutnosti spoléhat se na cizí dobré lidi, kteří nezůstanou chladní a pejska v případě nálezu doručí v bezpečí někam, kde má šanci se s majitelem znovu shledat, často za vynaložení vlastních nemalých prostředků?

Takové řešení se již objevilo a jak jsme již psali výše, není vůbec složité.

Tím zařízením je takzvaný PETLOC, což je volně přeloženo „lokalizace zvířat“.

Již dlouhá léta používají vědci tato zařízení pro sledování různých druhů zvířat žijících ve volné přírodě.

Tyto přístroje jsou ale díky požadavkům na kvalitu, životnost baterií, možnosti rozepnutí obojku na dálku a mnoha dalších nutných požadavků na samotnou lokalizaci, funkci GPS jednotky a speciálních přizpůsobení na jednotlivé druhy zvířat tak drahá, že je nutno je z nějakého masivnějšího rozšíření mezi běžné chovatele vyloučit.

Hledali jsme proto zařízení, které by uspokojilo požadavky na moderní chov pejsků, neotravovalo je, neobtěžovalo ani nijak nepřekáželo v běžném životě, ve hrách s ostatními hafany a v případě potřeby bylo vždy bezpečné a funkční. Tedy splnilo svůj prvořadý účel úspěšného vyhledání a lokalizace a pomohlo nám najít pejska za pokud možno všech okolností.

V našich psích obchodech se již první vlaštovky v tomto oboru objevují a jedním z nich je právě PETLOC - zařízení, které všechny tyto požadavky splňuje. Je lehké, odolné proti nárazům, vodotěsné a co je nejdůležitější, je umístěno na obojku psa. Tedy pejsek ho má na procházce vždy s sebou a proto se v případě zatoulání nemůže stát, že by nebyl k nalezení.

Jak to celé funguje?

PETLOC je moderní lokalizační systém pracující na bázi satelitního GPS vyhledávání podobně, jako to dělá GPS navigace na palubní desce vašeho vozu.

Vyhledávací zařízení BlackBox PetLoc

Pokud se tedy pejsek ztratí z vašeho dohledu a už nepomáhá přivolání zpět a zdá se, že se beznadějně ztratil, tak můžete udělat hned několik věcí v případě, že pejsek tento obojek má.

Můžete si například ve městě zajít do nejbližší internetové kavárny a pejska pomocí jednoduchého vyhledávacího programu nalézt na mapě jako blikající červený bod a zjistit, že se právě nalézá několik bloků od vás.

Nebo, což je trochu lepší varianta, požádáte někoho, kdo již u toho PC sedí a kdo bude navigovat vás za pejskem.

Nebo v případě, že u sebe máte mobilní telefon, můžete pejska lokalizovat přímo ve vašem mobilu, schopném přijímat obyčejné SMS, formou krátké textové zprávy v podobném formátu jako je například tento:

„AZOR LOKALIZACE: JANACKOVA 7, PARDUBICE nebo ASTA LOKALIZACE: PRICNA 4, PRAHA 1“

A vy hned víte, že pejsek na vás čeká ve vaší oblíbené hospůdce:o)
Snadné, že?

Moderní telefony připojené k internetu umožňují lokalizaci na mapě v reálném čase.

Lokalizační jednotka je odolná proti nárazu, vniknutí vody a prachu.

Funkce:

 • Lokalizace zaběhlého / ztraceného zvířete.
 • Sledování pohybu lovící smečky (snadné dohledání psů).
 • Kontrola pracovních psů, hlídačů, asistenčních, záchranářských, policejních a jinak cenných zvířat.
 • Výborný pomocník pro majitele chronických tuláků. Šetří náklady na policejní odchyt, pobyt v útulcích a pod.
 • SOS tlačítko určené pro nálezce zatoulaného zvířete. Stisknutím pošle SMS zprávu s aktuálními souřadnicemi místa nálezu.
 • Mobile phone nálezce může stiskem tlačítka vytočit telefonní číslo majitele psa a přímo komunikovat s majitelem.
 • Přímé propojení s naším lokalizačním serverem lokalizace.eu

Black Box PL 02 má navíc nouzové tlačítko, na kterém nastavíte vaše telefonní číslo. Při nálezu zvířete pak nálezce po stisknutí tohoto tlačítka vytočí číslo majitele psa a může s ním napřímo komunikovat !!!

Pro své bezpečnostní funkce jsou lokalizační jednotky vhodné i pro hlídání dětí a starších osob.

ZEMĚDĚLSTVÍ

V zemědělství se jedná hlavně a především o provozní náklady.

Traktory, kombajny a další zemědělské stroje mají značné nároky na spotřebu nafty. Navíc často vykonávají práci při nezařazených rychlostních stupních a spotřeba se nedá počítat z počtu ujetých kilometrů. Motohodiny sice určují množství odpracovaných hodin,ale zda stroj pracoval ve volnoběžných otáčkách, nebo na plný plyn a tudíž s mnohonásobně vyšší spotřebou se nedozvíte.

Připojením stroje do systému Black Box tyto informace snadno získáte. Měřením plného výkonu, volnoběhu a délky doby stání stroje získáte operativní nástroj pro zefektivnění provozu Vašeho strojového parku.

Black Box neustálým vyhodnocováním těchto údajů vytváří přehlednou mapu spotřeby jednotlivých strojů. Na základě takto získaných údajů víte, kolik nafty stroj spotřeboval jen proto, že obsluha nevypíná stroj při svačinách, čekání na práci a podobně. Také zjistíte kolik hodin z pracovní doby stroj skutečně odpracoval.

Pro tyto běžné hodnoty plně postačí naše jednotka BlackBox Looket

V zemědělství je ale třeba znát i mnoho dalších údajů. Množství osiva použitého na zákazníkově pozemku, počet zoraných hektarů, přesnost při postřikovacích pracích a podobně.

K získání těchto dat slouží jednotka Black Box. Podle počtu připojených senzorů a ovládacích prvků, sond pro měření paliva, obsahu nádrží na tekutá hnojiva a ostatních veličin získáte přesné, rychlé a pro Vás zásadní informace o pohybu, práci a ekonomice provozu jednotlivých strojů. Možná se to nezdá, ale v zemědělství se využívá mnohem větší přesnost GPS než kdekoliv jinde. Naše zařízení mohou pracovat s přesností až 5cm. A pokud obhospodařujete mnoho hektarů pak se investice rozhodně vyplatí. Jen si spočítejte kolik vás stojí když se překrývá hnojení nebo postřiky jen o 20-30 cm...

Můžeme dodat řešení od společností Trimble a TeeJet.

STROJE

Pro montáž BlackBoxu do strojů doporučujeme  odolnější variantu jednotek.

Pokud se soustředíte na provoz vozidla v režimu monitoringu provozních veličin, jako je PHM, Knihy jízd a ovládaných běžných funkcí strojů, pak doporučujeme jednotku Black Box řady AT 1 - 6. Na tuto jednotku Black Box AT lze připojit další náš produkt, kterým lze navýšit počet vstupů  až na 30.

Pro stroje s velkými nároky na odolnost, sledování mnoha vstupů a výstupů, práci v náročných a extrémních podmínkách doporučujeme jednotku BlackBox S006, která má výhody ve svém robustním provedení a dvojnásobném napájení.

Je vodotěsná, prachotěsná, odolná otřesům různých kompresorů, fréz, válců, lokomotiv a těžké techniky obecně.

Pro tyto případy doporučujeme:

Lokalizační jednotka BlackBox S006
- 7 Analogových vstupů
- 9 Digitálních vstupů
- 9 Digitálních výstupů
- SOS tlačítko
- 2x nezávislé napájení
- Vodotěsné, prachotěsné provedení (IP66)
- Odolné proti otřesům
- Alarm při pohybu, vybití baterie, opuštění určeného prostoru, překročení rychlosti, odpojení antén, přerušení napájení...
- Zastavení vozidla/stroje na dálku
- Poloha formou SMS s url na Google mapy po prozvonění
- Implementovaný otřesový senzor

OSTATNÍ

Z našich zajímavých instalací vybíráme:
Hlídáme motorové čluny a říční loďě po celé České Republice

Samozřejmě, některé z těchto plavidel nepotřebují žádnou knihu jízd, loď nemůže být nikde jinde než na vodě, ale znáte to, nenechavci... Takže naše instalace jsou směřované na ochranu interiéru lodí proti zlodějům a vandalismu, hlídání pohybu při kotvení, a samozřejmě zjišťování jejich okamžité polohy.

Speciální úpravy našeho software pro potřeby balonového létání

Pro vzduchoplavce máme několik zajímavých vychytávek, zejména mobilní verzi jednotek a software upravený speciálně pro dohledání balónu po přistání. Řidič balónu i doprovodného vozidla mohou jednoduše kontrolovat svoji vzájemnou pozici a výrazně tak urychlit dohledání po přistání. Pro řidiče balónu je připravená "Stopovka" na mapě, což výrazně ulehčuje orientaci a umožňuje předpovědět směr dalšího letu a výběr vhodného místa pro přistání. Navíc můžeme zobrazit a přenášet aktuální rychlost, výšku, a hlavně zjistit množství zbývajícího paliva.

Velice zajímavá je spolupráce s firmami zajišťujícími mobilní zabezpečení provozu na silnicích (přenosné semafory). Na dispečink přenášíme veškeré důležité informace o semaforu. Právě rozsvícenou barvu, stav napájecí baterie a kontrolujeme funkčnost celého semaforu. Samozřejmostí je ochrana semaforu před zloději baterií. Každý semafor má pohybový senzor který bezpečně rozezná nepřirozený náklon, sledujeme polohu a případný pohyb semaforu a samozřejmě stav napájení. Při jakékoliv nestandardní situaci automaticky ihned upozorníme obsluhu na alarmový stav.

Máte pocit, že bychom vám mohli pohlídat něco co běžně ohlídat nelze? Myslíte že by se vám vyplatilo vědět o něčem o čem teď nevíte? kontaktujte nás.
V případě, že potřebujete spíše zabezpečit autopark, zboží v návěsu, nebo operativně zabezpečit jednorázově stroj proti krádeži a ostatní máte vyřešeno, můžete si vybrat jednotku Black Box Spy.

Hlavní výhodou tohoto přístroje je jeho velká variabilita použití a akumulátor s velmi, velmi dlouhou životností. Přístroj je vybaven silnými magnety a díky tomu je montáž, opravdu snadná. Na skryté místo ji jednoduše přicvaknete a po zmáčknutí tlačítka se jednotka automaticky přihlásí do sítě. Vy tak snadno a operativně přenášíte jednotku ze stroje na stroj, podle potřeby hlídání. (Kompresory, stroje bez vlastní baterie, náklady, kontejnery, vagony, nebo třeba právě horkovzdušný balón a podobně)

Při úsporném nastavení odesílání dat vydrží baterie na jedno nabití více než 3 roky!

MOTORKY

Motorkáři jsou hodně specifická skupina účastníků silničního provozu. Pro svá 2 kola jsou velmi ohroženi a každý dobře ví, jaké je to vybourat se byť jen v malé rychlosti.

Navíc motocykl obvykle není nijak těžké ukradnout a je to poměrně častý jev. A nezřídka je motocykl celým a jediným majetkem svého majitele.

Naše lokalizační jednotka BlackBox Bike dokáže spolehlivě ochránit nejen samotný motocykl, ale především zdraví a život jeho řidiče. Jednotka má zabudovaný 3G senzor, který umí bezpečně vyhodnotit mnoho situací které v průběhu nehody nastanou:

- jaká byla rychlost srážky?
- byl náraz zepředu, zezadu nebo z boku?
- jaké vzniklo při nárazu přetížení?
- mohlo by ohrozit život nebo zdraví řidiče?
- kde ke kolizi došlo?

Na základě uvedených informací systém vyhodnotí míru rizika a v případě nutnosti je schopen sám kontaktovat přednastavené telefonní čísla nebo odeslat zprávu do našeho dispečinku či přímo na nouzové číslo integrovaného záchranného systému 112 nebo 155.

Pro motocykly doporučujeme:

Lokalizační jednotka BlackBox eBike
- 1 Digitální vstup
- 1 Digitální výstup
- SOS tlačítko
- Vodotěsné, prachotěsné provedení (IP66)
- Odolné proti otřesům
- Alarm při pohybu, vybití baterie, opuštění určeného prostoru, překročení rychlosti, přerušení napájení…
- Zastavení na dálku
- Poloha formou SMS s url na Google mapy po prozvonění
- Implementovaný otřesový senzor
- Implementovaný 3G polohový senzor pro vyhodnocení kolizní situace

LIDÉ

Sledování osob, hlídání dětí, dozor nad starými a nemocnými lidmi. Pomoc v nouzi.

Black Box Assistance

Situací, kdy je bezpečnost nadřazena etickým kodexům není málo.

Vysokohorská turistika, neznámý členitý terén, extrémní sporty, bezpečnost dětí, a nemocných osob. Tam všude hrozí rizika, která lze snížit tím, že kdykoli víme, kde se člověk v nouzi právě nachází. Čas v takových situacích často hraje rozhodující roli.

GPS lokalizátor Black Box Assistance umožňuje lokalizaci s přesností +/- 3 metry a zda osoba chce, nebo nechce být lokalizována je buďto na její vůli (v případě jednotky určené pro sportovce, aktivní činnost záchranářů a lidí pohybujících se v nebezpečném terénu), nebo v případě dětí a nemocných  nonstop připojením do sítě Black Box s neustálou kontrolou a ověřováním  polohy konkrétní osoby.

Pro tyto potřeby je k dispozici jednotka Black Box Assistance umožňující lokalizaci osob v nouzi v terénu kdekoli na povrchu země s přesností na 3 metry.

Black Box Assistance umožňuje vyslat SOS signál až na 7 přednastavených telefonních čísel a dá se použít jako mobilní telefon s oboustrannou komunikací.

Automaticky odesílá info o poloze formou GPS souřadnic.

Zařízení o velikosti krabičky od sirek se snadno ukryje v batůžku, dá se nosit na těle jako přívěšek, nebo připnout na ruku.